تیر ۲۷ ۱۳۹۷ ۰دیدگاه
نظافت منزل و اهمیت آن بر زندگی

دلایل نظافت خانه و اهمیت آن بر زندگی

دلایل نظافت خانه

برای بالا بردن سطح بهداشت و زیبایی خانه، باید تمام وسایل خانه، مبلمان، فرش و ملافه ها همیشه تمیز باشند. برخی تجربه ها نشان داده است که بیدار شدن در یک اتاق کثیف بر روی افسردگی نیز تاثیر دارد. از نظر بهداشتی و برای سلامتی، تمامی محیط ها باید سطح اولیه ای از نظافت را داشته باشند. میکروب ها، ویروس، باکتری و قارچ ها در صورتی که به موقع پاک نشوند مجددا شروع به فعالیت کرده و تکثیر می شوند. در نهایت می توان گفت خانه ای که تمیز باشد، محلی امن برای زندگی است. محیط پاکیزه و منظم، نه تنها به همه حس خوبی القا می کند، بلکه می توان از فواید دیگری نیز بهره برد که در ادامه آورده شده اند.

 

فواید نظافت منزل و محل زندگی

– کاهش حوادث در خانه: در انگلیس تقریبا سه میلیون نفر در سال بر اثر جراحات خانگی به بیمارستان مراجعه می کنند.
– کاهش افتادن افراد: اولین رتبه را در صدمات خانگی دارد، که این به دلیل به هم ریختگی وسایل خانه است که بلافاصله مرتب نشده اند.

– هوای مطبوع: نظافت باعث از بین بردن بوهای نامطبوع می شود که موجب تنفسی راحت برای افرادی خواهد شد که آلرژی یا بیماری های تنفسی دارند.
– سود بیشتر در هنگام فروش خانه: حقیقت این است خانه تمیز نه تنها سریع تر به فروش می رسد بلکه قیمت آن نیز بیشتر از خانه کثیف است.
– کاهش هزینه های خانه: با مراقبت صحیح از فرش، مبلمان، پرده و اثاثیه منزل عمر آن ها را می توان تا دوبرابر افزایش داد، و وسایل جدید نخرید.
– کاهش هزینه های رفتن به رستوران: اگر آشپزخانه تمیز باشد و همه چیز آن تحت کنترل باشد، آشپزی و غذا خوردن در خانه بسیار لذت بخش خواهد بود.
– اعتماد به نفس بیشتر: هنگامی که به طور ناگهانی مهمانی به خانه دعوت می شود، در صورتی که خانه پاکیزه باشد، با اعتماد به نفس و خاطری آسوده می توان به استقبال آن ها رفت.

 

سه مزیت مهم برای پاکیزگی همیشگی منزل

پاکیزگی همیشگی منزل باعث می شود فرد خود را یک قدم جلوتر از کسانی ببیند که تنبل و نامرتب هستند و یا زمان بسیار کمی برای انجام کارها دارند. به طور خلاصه می توان سه مزیت برای اهمیت خانه تمیز بیان نمود:
– محیط زندگی لذت بخش
– محیط زندگی بهداشتی و عاری از میکروب ها
– عاملی مهم برای ایجاد احساس خوب در افراد

 

استفاده از دستگاه های مکانیزه جدید در نظافت

امروزه برای انجام امور نظافتی منزل می توان به جای استفاده از روش های سنتی که دارای مشکلاتی از قبیل کیفیت پایین، سرعت پایین، آسیب رساندن به دست و در برخی مراقع ایجاد خسارت برای اثاثیه، از روش های نوین و دستگاه های مکانیزه جدید استفاده نمود. این دستگاه ها که برای نظافت منزل و محیط های اداری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، گروه وسیعی از تجهیزات را شامل می شوند. جاروبرقی ، بخارشوی ، مبل شوی ، فرش و موکت شوی و نماشوی از جمله این دستگاه ها هستند که با دقت و سرعت بالا می توانند محیط های مختلف را نظافت نمایند.

برچسب ها: